Ciepłe rajstopy na zime

Ciepłe rajstopy na zime

Zimą musimy ubierać się cieplej, aby było nam komfortowo oraz aby nie zachorować i nie przemarznąć. Dotyczy to jednak nie tylko ciepłego płaszcza czy też puchowej kurtki, ale trzeba też pamiętać o tym, aby zwrócić dużą uwagę na to, co nosimy pod nimi czyli koszulki, golfy, bluzki czy żakiety. Przecież cienki sweterek czy też krótsza spódniczka nie zapewnią nam wystarczającej ochrony przed minusowymi temperaturami. Co zatem powinno być w garderobie każdej kobiety, a także mężczyzny, który chciałby czuć się zimą ciepło? Na pewno będą to rajstopy.

Dzięki nim można dodatkowo ochronić swoje nogi przed wyziębieniem i sprawić, że będzie nam przyjemnie ciepło podczas pobytu na zewnątrz. Wiele zależy jednak od tego, jakie rajstopy dla siebie wybierzemy. Trzeba też powiedzieć, że wiele osób nie przepada za rajstopami, dlatego też stara się ich unikać. Jednak zimą warto zastanowić się nad pogodzeniem się z nimi, ponieważ mogą one być rzeczywiście bardzo praktyczne i przydatne. Po pierwsze trzeba powiedzieć, że sam stopień ciepła rajstop zależy głównie od tego, jakiej są one grubości. Jeżeli rajstopy będą cienkie, wtedy nie dadzą nam żadnej osłony przed zimnem. Trzeba też wiedzieć, że dużo zależy od samego materiału, ponieważ sztuczne tworzywa nie zawsze mogą dać nam najlepsze właściwości. Zatem szukając rajstop na zimę, sprawdzajmy ich grubość, która określana jest wartością den.

Den to skrót od denierów i oznacza on grubość włókna. Im zatem więcej denierów, tym rajstopy będą grubsze. Jeżeli zależy nam na cieple, wtedy z pewnością najlepszym wyborem będzie powyżej dwustu denierów, ale czasami może sprawdzić się też mniej. Poza tym rajstopy są produkowane również z innych materiałów. Zimą idealnie sprawdza się wełna, którą można też zobaczyć w przemyśle pończoszniczym. Można zatem zakupić dla siebie takie rajstopy, które mają domieszkę wełny, ale są też dostępne takie, które są z niej wykonane w całości. Warto zwrócić uwagę na wełnę merino, która świetnie sprawdza się jako ciepłe i rozciągliwe włókno zimą. Poza tym coraz popularniejsze są też rajstopy z polaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *