Biustonosz balkonetka

Biustonosz balkonetka

Balkonetka to typ body. Jest szczególnie polecany dla kobiet o dużym biuście, bowiem bardzo dobrze spełnia on rolę podtrzymywania biustu. Biustonosze korygujące balkonetka ma miseczkę typu trzy czwarte, znaczy to że jest biustonoszem peek-a-boo z miseczką zabudowaną. Jego nazwa wywodzi się z języka angielskiego, od słowa „balconette” , czyli po polsku zwyczajnie ,,balkon’’, początki tej dziwnej nazwy sięgać mogą teatru. Biustonosze gładkie miseczki te mają to do siebie, iż nie widać go spod bluzki, oraz to, że piersi kobiety nie wychodzą poza kontur ciała, tylko są tak jakby wyciągnięte do przodu. Biustonosz balkonetka cechuje się tym, iż jego miseczka szyta jest z 3 części materiału.

Jeśli jednak do czynienia mamy z większym biustem, używa się zazwyczaj 4 części tkaniny. Biustonosz ten zazwyczaj usztywniony jest fiszbinami, które dodatkowo mogą pomóc w podtrzymaniu piersi w odpowiednim miejscu. Biustonosze te cechują się także tym, iż zaokrąglają piersi, co często bardzo się podoba, w szczególności mężczyznom. Spotkać można zazwyczaj to, iż biustonosz ten jest starannie uszyty. Miseczki tego biustonosza wykonane są często z miękkiego materiału, lecz widywane są także biustonosze balkonetki o twardych miseczkach. Biustonosz ten polecany jest do noszenia na co dzień, gdyż jest wygodny w noszeniu, a kobiety czują się w nim komfortowo. Biustonosz balkonetka często jest ozdabiany przeróżnego rodzaju dodatkami; koralikami, kokardkami, czy innego typu ozdobami, tworząc go niezwykle wyjątkowym.

Jego ramiączka zazwyczaj są regulowane, co ułatwia nam idealne dopasowanie biustonosza do naszego ciała, oraz to, że ramiączka nie będą wcinać się w ciało. Ramiączka często mają także funkcję odpinania, co może mieć swoje zalety przy noszeniu bluzek z odkrytymi plecami. Zapięcia z tyłu często są podwójne, jednak dla kobiet z dużym biustem wszywa się także potrójne zapięcie, dla lepszego utrzymania piersi w miejscu. Biustonosze te spotkać można również w połączeniu z figami, co stworzyć może gustowny komplet bielizny kobiecej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *