Biała bielizna – niewinna i kusząca

Biała bielizna – niewinna i kusząca

Jeżeli przyjrzelibyśmy się etymologii słowa „bielizna”, to możemy zauważyć, że jest ono związane z białym kolorem. Rzeczywiście, kiedyś sama bielizna miała tylko kolor biały, a także głównie wykonywano ją z płótna. Dzisiaj na szczęście mamy do wyboru mnóstwo innych kolorów, co jednak wcale nie sprawia, że biała bielizna damska jest rzadziej wybierana. Nadal cieszy się ona bardzo dużą popularnością i cały czas pojawiają się kobiety, które uważają ją za klasykę, którą każda z nas powinna mieć w szafie.

Czym zatem odznacza się biała bielizna i dlaczego jest tak powszechnie używana? Na wstępie trzeba właśnie zaznaczyć, że zawdzięcza ona swoją niesłabnącą popularność temu, że stosowana jest już od bardzo wielu lat. Kiedyś inne kolory nie były dostępne i w związku z tym taka bielizna damska stała się wręcz synonimem elegancki oraz czystości, gdyż biały kolor był również powiązany symbolicznie z tą właśnie cechą. Dzisiaj jednak można spotkać ją o wiele rzadziej, ale nadal często widujemy ją na przykład na ślubach, gdzie Panna Młoda do białej sukni ślubnej często nie widzi innego wyboru, jak tylko biała bielizna, która będzie kolorystycznie dopasowana. Poza tym taka bielizna damska, która ma biały odcień, uważana jest za najlepszy wybór, jeżeli chodzi o eleganckie białe bluzki. Tutaj jednak trzeba zaznaczyć, że nie zawsze jest to ciekawa opcja, gdyż coraz częściej słyszy się, że takie połączenie nie wygląda zbyt dobrze. Najbezpieczniej będzie zatem założyć cielisty stanik pod białą bluzkę, ponieważ wtedy unikniemy efektu nadmiernej jego widoczności.

Biała bielizna to jednak nie tylko funkcjonalny wybór w niektórych sytuacjach jak na przykład odzież sportowa, ale także może być ona niezwykle seksowna. Jeżeli wybierzemy dla siebie ciekawie skrojony komplet bielizny z białej koronki, to wtedy z pewnością będziemy wyglądały olśniewająco. Często na wielu mężczyzn taka bielizna działa o wiele bardziej niż czarna czy też czerwona, ponieważ kojarzą oni biel z niewinnością, która może intrygować i kusić ich jeszcze bardziej podczas blasku świece w trakcie pielęgnacja ciała. W przeciwieństwie do bielizny kąpielówki już wybierane są w innych kolorach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *